• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Lotnisko w Radomiu. PPL wydłuża termin składania ofert w przetargu na przebudowę pasa startowego

8 kwietnia 2019

Do 23 kwietnia Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze przedłużyło termin składania ofert w przetargu na przebudowę oraz wydłużenie drogi startowej wraz z wykonaniem projektu wykonawczego na lotnisku w Radomiu. Zmianę PPL tłumaczy dużym zainteresowaniem firm chcących uczestniczyć w postępowaniu.

P1230052

 

„Wielu wykonawców wzięło udział w wizji lokalnej, do PPL wpłynęło ponad 600 pytań, co wskazuje na duże zainteresowanie potencjalnych wykonawców złożeniem oferty. Na wniosek wykonawców PPL dopuścił także przeprowadzenie dodatkowego spotkania, podczas którego wykonawcy będą mieli możliwość wykonania badań i pomiarów” – czytamy w komunikacie Biura Public Relations PPL.

Przypomnijmy: pierwszy przetarg na przebudowę i wydłużenie pasa startowego  PPL unieważnił, ponieważ wpłynęła tylko jedna oferta, na dodatek opiewała na około 200 mln zł więcej, niż na ten cel przeznaczył zamawiający. Ogłaszając kolejny przetarg – jak czytamy w komunikacie – „PPL zmodyfikował i doprecyzował opis przedmiotu zamówienia odpowiadając na pytania wykonawców. W związku z wprowadzonymi modyfikacjami oraz chcąc uzyskać możliwie największą liczbę ofert PPL podjął decyzję o wydłużeniu terminu składania ofert. Dzięki temu wykonawcy mają stosowny czas na przeanalizowanie wprowadzonych zmian oraz złożenie rzetelnych ofert”.

Pierwotnie PPL oczekiwało na oferty do dzisiaj, 8 kwietnia.

bdb, kat

Tags

Dodaj komentarz