• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Lotnisko w Radomiu. W PPL otwarto koperty w przetargu na wydłużenie pasa startowego

23 kwietnia 2019

Cztery firmy chcą wydłużyć drogę kołowania na lotnisku w Radomiu – Przedsiębiorstwo „Porty Lotnicze”, które od jesieni ubiegłego roku zarządza Sadkowem, otworzyło dzisiaj koperty z ofertami, które wpłynęły w przetargu na realizację robót. Wszystkie opiewają na kwoty znacznie niższe niż ta, którą PPL planuje wydać na prace.

 

Politycy PiS z premierem Morawieckim nad makietą lotniska w Radomiu

Politycy PiS z premierem Morawieckim nad makietą lotniska w Radomiu

 

Budimex zaproponował kwotę 154 mln 940 tys. 892 zł, Max Bögl Polska – 146 mln 683 tys. 769 zł, konsorcjum: Trakcja PRKII – AB Kauno Tiltai (Kowno, Litwa) – Projekt Plus – 169 mln 97 tys. 237 zł, Strabag – 164 mln 626 tys. 942 zł.

To drugi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i roboty budowlane przy wydłużeniu i przebudowie pasa startowego na radomskim lotnisku. Pierwszy został unieważniony, ponieważ wpłynęła jedna oferta, na dodatek o 200 mln zł przewyższała kwotę, jaka PPL zamierzał wydać na roboty na Sadkowie. Początkowo bowiem „Porty Lotnicze” przeznaczyły na prace 88 mln zł, teraz zwiększyły pulę aż do ponad 218 mln 172 tys. 849 zł. Na dodatek z zamówienia „wypadła” budowa systemu ILS na lotnisku.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała na wykonanie prac 64 tygodnie od dnia podpisania umowy.

bdb

 

 

 

Tags

Dodaj komentarz