Ludowcy mają kandydata na prezydenta Radomia

12 września 2010
Zbigniew Kwaśnik jest kandydatem PSL na prezydenta Radomia. Dziś ludowcy przedstawili także osoby ubiegajace się w najbliższych wyborach samorządowych o mandat radnych sejmiku wojewódzkiego i radomskiej Rady Miejskiej.


Zbigniew Kwaśnik (w środku) chce być prezydentem 59-letni Zbigniew Kwaśnik nie należy do żadnej partii. Jest dr. nauk ekonomicznych z 22-letnim stażem nauczyciela akademickiego najpierw w byłej Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu, potem także w uczelniach w Warszawie, Krakowie i Lublinie, w latach 80. prowadził własne przedsiębiorstwo, obecnie jest rektorem Radomskiej Szkoły Wyższej (wcześniej Wyższej Szkoły Finansów i Bankowości).

- Swoją pracą udowodnił, ze jest w stanie podołać obowiązkom prezydenta takiego miasta jak Radom. Bo Radom potrzebuje mądrej osoby, działającej zgodnie z zasadami ekonomii i mającej doświadczenie w zarządzaniu - zachwalał kandydata na prezydenta miasta podczas konwencji PSL w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.
 
- Umiem organizować zespoły ludzi, mam doświadczenie, znam problemy Radomia i chcę wykorzystać dla niego swoją wiedzę. Radom jest moją najbliższą ojczyzną - deklarował Zbigniew Kwaśnik. Jego zdaniem, najważniejszym problemem miasta jest stworzenie zachęt i możliwości dla wartościowych ludzi, by pozostawali w Radomiu, a młodzi, by bardziej się z nim utożsamiali. Wśród kandydatów do samorządu jest wiele znanych nazwisk

Radomska konwencja inaugurowała ogólnopolską kampanię PSL w dużych miastach. - samorząd nie jest zarezerwowany wyłącznie dla dużych partii. Nie patrzmy na wybory przez pryzmat wielkiej polityki - apelował eurodeputowany Jarosław Kalinowski. zarówno on, jak i prezes ludowców, wicepremier Waldemar Pawlak jako przykład dużego miasta rządzonego przez PSL podwali Olsztyn. Wskazywali na konieczność równoważenia rozwoju dużych metropolii i mniejszych miejscowości. - Potrzebne jest równoległe wyciskanie brukselki - mówił Pawlak nawiązując do swojego słynnego powiedzenia o Brukseli i brukselce. Przekonywał, że trzeba tworzyć w każdym miejscu atrakcyjne warunki życia. - Bo dziś nie ma często dylematu gdzie mieszkać: w mieście czy na wsi - przekonywał Pawlak podając przykład podwarszawskich terenów, gdzie wyprowadza się wielu dotychczasowych mieszkańców stolicy.

Do sejmiku Mazowsza z PSL w Radomiu kandydować będą m.in.: Bożenna Pacholczak, główna księgowa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Dariusz Piatek, wicewojewoda mazowiecki, Zbigniew Gołąbek, były wicewojewoda radomski i senator RP z listy SLD, Ilona Jaroszek, dyrektorka Muzeum Wsi Radomskiej.

Na liście kandydatów do radomskiej Rady Miejskiej jest 56 osób. Wśród nich: Magdalena Radomska, b. prezes SM Ustronie i radna (Radomianie Razem), Mirosław Hernik, prezes RKS Radomiak 1910, włodzimierz Pujanek, p.o. dyrektora MCSW Elektrownia, Grzegorz Skwarczyński, przedsiębiorca, b. wiceprezydent Radomia w latach 1988-2002, Włodzimierz Dłużewski, sekretarz gminy w Jedlińsku, były sekreatrz miasta w UM w Radomiu, Józef Bakuła, dyrektor PUP w Radomiu, Dariusz Gołębiewski, pracownik Radkomu, były radny SLD.

(bdb)