• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Miasto komentuje słowa Góraka: to były komendant SM nie chciał rozmawiać z prezydentem

10 sierpnia 2017

Postępowanie dotyczące zajść 24 czerwca wykazało niezbicie: brak nadzoru nad działalnością Straży Miejskiej, wprowadzenie w błąd prezydenta oraz przedstawienie nierzetelnych wyjaśnień – zapewnia w komunikacie prasowym magistrat.

 

 

Górak złożył w sądzie pracy pozew

Górak złożył w sądzie pracy pozew

 

To reakcja na słowa byłego szefa Straży Miejskiej, który został odwołany ze stanowiska i zwolniony z pracy przez prezydenta, a następnie odwołał się od tej decyzji składając pozew w sądzie pracy. Zarzucił prezydentowi Witkowskiemu, że ten mówi nieprawdę i że zabrakło mu odwagi, by spotkać się z Górakiem.

„W odniesieniu do emocjonalnych i niezgodnych z prawdą wypowiedzi pana Pawła Góraka dotyczących okoliczności zwolnienia go ze stanowiska komendanta Straży Miejskiej w Radomiu wyjaśniamy: Prezydent Miasta Radomia 10 lipca osobiście przedstawił panu Pawłowi Górakowi  konkluzje z przeprowadzonego przez niego postępowania wyjaśniającego działania Straży Miejskiej w dniu 24 czerwca oraz to, jak wyglądał nadzór nad nimi. Postępowanie to, które dotyczyło sprawy w sposób szczególny bulwersującej opinię publiczną, wykazało niezbicie: brak nadzoru nad działalnością SM w dniu 24 czerwca, wprowadzenie w błąd prezydenta Radomia w procesie wyjaśniania nieprawidłowości oraz przedstawienie nierzetelnych wyjaśnień w sprawie okoliczności zajść na ul. Żeromskiego.

Pan Paweł Górak miał 3 tygodnie, do momentu wręczenia wypowiedzenia, na wyjaśnienie i przedstawienie swojego stanowiska w stosunku do tych ustaleń. Nie uczynił tego, co więcej nie wyraził nawet chęci spotkania z prezydentem.

Prezydent nie może pozwolić  na to, aby osoby mu podlegające – w dodatku odpowiadające za tak ważne zadania jak porządek w mieście – w lekceważący sposób odnosiły się do jego poleceń. Wypowiedzenie, które otrzymał pan Paweł Górak jest dobrze umotywowane i udokumentowane.” – czytamy w komunikacie urzędu miejskiego.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz