• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Miasto kupiło i przekazało seniorom czujniki czadu

11 września 2019

Alarmują, gdy grozi niebezpieczeństwo. Już nie raz uratowały ludzkie życie. Dlatego strażacy polecają ich zamontowanie w mieszkaniach, gdzie jest piecyk gazowy lub węglowy. Kolejnych sto czujników czadu trafiło do radomskich seniorów.

 

Screenshot_2019-09-11 Seniorzy otrzymali czujniki czadu(2)

To kontynuacja rozpoczętego w zeszłym roku programu mającego na celu poprawę bezpieczeństwa osób starszych. Czujniki otrzymują osoby, które mają u siebie w mieszkaniu piecyk gazowy lub piec węglowy.
Przekazywaniu urządzeń zawsze towarzyszy prelekcja poświęcona zagrożeniom jakie mogą się wiązać z nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych. – Jesteście państwo dla nas bardzo ważni, dlatego inwestujemy w wasze bezpieczeństwo i kolejny raz zakupiliśmy czujniki czadu. Mamy już informacje, że w co najmniej kilku przypadkach czujniki zareagowały na obecność czadu, a straż pożarna potwierdziła, że rzeczywiście pojawiło się zagrożenie. Dlatego takie działania zamierzamy kontynuować – mówił wręczając seniorom czujniki wiceprezydent Konrad Frysztak.
W zeszłym roku czujniki czadu zostały przekazane nieodpłatnie tysiącu radomian. W tym roku zostało zakupionych 1100 kolejnych tego typu urządzeń. Zgłoszenia zainteresowanych nadal przyjmuje Zakład Doskonalenia Zawodowego, który na zlecenie miasta realizuje program, a także Urząd Miejski w Radomiu (pok. 180 od strony ul. Niedziałkowskiego).
kat
Źródło: UM Radom, fot. Łukasz Wójcik/UM Radom
Tags

Dodaj komentarz