• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Miejskie placówki dołącza do „Strefy Kultury”

23 marca 2015

Już nie tylko „marszałkowskie” instytucje będą tworzyć projekt „26-600 Strefa Kultury”. Dołączą do niego miejskie placówki podległe prezydentowi Radomia.

230315strefakultury

Przypomnijmy: „26-600 Strefa Kultury” to porozumienie pomiędzy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Muzeum Wsi Radomskiej i Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Dzięki portalowi 26-600 Strefa Kultury zainteresowani radomianie i przede wszystkim turyście mogą dowiedzieć co można obejrzeć, w jakim wydarzeniu uczestniczyć wybierając się do wymienionych instytucji. Mogą tez kupić – albo poprzez stronę, albo w infokiosku- jeden, wspólny i co ważne – tańszy bilet do nich. Ofertę kulturalną uzupełnia baza noclegowa i gastronomiczna.

Teraz do projektu dołączą miejskie placówki kulturalne: Teatr Powszechny, Radomska Orkiestra Kameralna, Miejska Biblioteka Publiczna, Łaźnia. List intencyjny w tej sprawie, poza Karolem Semikiem, wiceprezydentem Radomia odpowiedzialnym w mieście za kulturę, podpisał także prof. Zbigniew Łukasik, rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego.

– To zwieńczenie naszych rozmów dotyczący współpracy – podkreśla dyrektor „Elektrowni” Włodzimierz Pujanek. A wiceprezydent Semik dodaje, że „kultura jest jedna”. – Efekty naszej współpracy mają służyć radomianom i turystom. Dziś technologia odgrywa ogromna rolę w komunikowaniu się, a my poprzez rozwój portalu internetowego chcemy dostosować się do potrzeb społecznych – mówi Karol Semik.

Również rektor UTH zapewnia, że sygnatariusze listu mówią „jednym głosem”. – Jesteśmy otwarci na nowe propozycje. Przy redagowaniu treści będą współpracować na zasadzie wolontariatu nasi studenci – zaznacza prof. Łukasik.

– Będziemy się starać, by ten portal był pierwszym wyborem dla osób, chcących atrakcyjnie spędzać czas w Radomiu i okolicach – podkreśla Andrzej Kurzawa ze Stowarzyszenia na rzecz Wspierania Rozwoju Informatyki Południowego Mazowsza. Zapowiada, że z czasem portal www.26600.pl stanie się z czasem elektronicznym odpowiednikiem obecnego, papierowego Radomskiego Informatora Kulturalnego.

(bdb)

Tags

Dodaj komentarz