• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Mieszkańcy Michałowa będą mieli park. Właśnie ruszyły prace przy jego budowie

10 sierpnia 2017

Ruszyły prace przy budowie parku na Michałowie. Powstaną tereny sportowo-rekreacyjne, a także miejsca wypoczynku dla osób starszych. Teren rekreacyjny ma być gotowy do końca października 2018 roku.

 

 

michalow-park

 

Przetarg na utworzenie terenów rekreacji i wypoczynku na osiedlu Michałów wygrało konsorcjum trzech radomskich firm. Są to: Ogrody Kijewicz, Zakład Instalacji Sanitarnych i Remontowo- Budowlany, Henryk Maleta oraz Spółdzielnia Rzemieślnicza Budowlana. Złożona przez konsorcjum oferta opiewała na nieco ponad 3 mln 625 tys. zł.

Park powstaje na terenach położonych między ulicami Królowej Jadwigi, Władysława Łokietka i Piastowską, które w 2015 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Michałów” przekazała miastu.

– Projekt został opracowany z myślą o wszystkich grupach wiekowych. Był też konsultowany z mieszkańcami osiedla podczas kilku otwartych spotkań. Zgodnie z nim powstaną nowe oświetlone alejki i ścieżki rowerowe, dwa place zabaw, siłownia zewnętrzna, plac do ćwiczeń street workout, górka saneczkowa w nowym miejscu, oczko wodne z fontanną oraz tereny wypoczynku, na których znajdą się ławki i inne elementy tzw. małej architektury. Będą też nowe nasadzenia drzew, krzewów oraz łąki kwietne i trawniki. W nowym parku zostaną również wybudowane toalety- wymienia Janusz Kalinowski z biura prasowego magistratu.

Wszystkie prace, łącznie z nasadzeniami mają się zakończyć do końca października przyszłego roku.

kat

Źródło: UM Radom

 

Tags

Dodaj komentarz