• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Mikołajki na jazzowo z Amfiteatrem”. Zaprasza Kawiarnia Artystyczna

7 grudnia 2017

Żywiołowe improwizacje, kołyszące klimaty, ujmujące ballady w wykonaniu elity najwybitniejszych instrumentalistów sceny muzycznej – to wszystko podczas „Mikołajek na jazzowo” z Amfiteatrem. Perkusista i kompozytor Jacek Pelc razem z zespołem w piątek, 8 grudnia, o godz. 19 promować będzie płytę „On the road”.

 

Jacek Pelc (Fot. Materiały prasowe, MOK Amfiteatr)

Jacek Pelc (Fot. Materiały prasowe, MOK Amfiteatr)

 

Skład zespołu: Jacek Pelc, Maciej Sikała, Artur Jurek, Piotr Kułakowski.

Jacek Pelc to unikalny przypadek perkusisty, który jest jednocześnie komponującym muzykiem, konceptualistą i liderem wielu własnych projektów artystycznych (od dwuosobowej miniformacji GuDrumBa Duet do projektów z udziałem Big Bandu lub 30 osobowej orkiestry kameralnej i najwybitniejszych muzyków polskiej oraz światowej sceny jazzowej).

Jego kompozycja zatytułowana „GuDrumBa” ukazała się drukiem na łamach „European Real Book – The Best of Contemporary Jazz from Europe”  wydanej przez Sher Music Co. z USA – to kolekcja zapisów nutowych najlepszych kompozycji takich artystów jak m.in. Joe Zawinul, Django Reinhardt, Ennio Morricone.

Oprócz kilkunastu krajów Europy Jacek Pelc odbył artystyczne podróże do Indii, Chin i USA. Jest współautorem tekstu do hip hopowego hitu „A Story of Polish Jazz” Jarka Śmietany. Podczas występów estradowych Jacek Pelc często wciąga i angażuje publiczność do wspólnych rytmicznych zabaw. To wirtuoz rozbudowanego zestawu instrumentów perkusyjnych.

Koncert w „Kawiarni Artystycznej” (ul. Parkowa 1, I piętro). Bilety po 30 zł w przedsprzedaży, po 40 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.

kat
 

Tags

Dodaj komentarz