• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Miłośnicy tatuażu (i nie tylko ) pomagają zebrać pieniądze na leczenie Miłoszka

19 maja 2017

W sobotę, 19 maja, w Katakumbach (Stare Miasto 11) podczas Święta Tatuażu odbędzie się zbiórka pieniędzy na sprzęt medyczny dla trzyletniego Miłoszka Wasilewskiego z Makowica pod Radomiem, który choruje na SMA. Organizatorzy apelują o wparcie akcji.

 

 

Miłoszek choruje na rdzeniowy zanik mięśni

Miłoszek choruje na rdzeniowy zanik mięśni

 

Rdzeniowy zanik mięśni to okrutna choroba, która odbiera dziecku siłę mięśniową i oddechową a następnie prowadzi do śmierci. Nadzieją, którą żyją rodzice chłopca jest terapia zagraniczna, która daje szansę na to, aby pokonać tego trudnego przeciwnika.

Podczas sobotniego wydarzenia w Radomiu będzie można nie tylko podziwiać tatuażowe dzieła sztuki, ale i wesprzeć małego Miłoszka wrzucając swój datek do puszek, z którymi krążyć będą wolontariusze łódzkiej Fundacji You Can Help. Uzbierane pieniądze w całości zostaną przekazane na zakup asystora kaszlu dla chłopca, sprzętu, który ułatwi mu oddychanie. Do tej pory na zbiórce internetowej dla Miłoszka uzbierało się prawie 8 tys. zł, potrzeba jeszcze 15 tys. zł. Do zbiórki włączyła się także grupa ROSA Radom, która przekazała wiele interesujących przedmiotów na licytację prowadzoną na stronie wydarzenia, m.in. koszulkę z autografami drużyny. Nie lada gratką jest także bon o wartości 20 tys. zł na dwie sesje tatuowania w Salonie OnexTattoo, (studio było niejednokrotnie wyróżniane na polskich konwencjach tatuażu), bądź kolacja dla dwojga w Hugo Coctail Bar & Restaurant lub Restauracji Zachęta. Te i wiele innych licytacji mona znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/1119272061512336 – Jeżeli ktoś zechciałby przekazać od siebie jakiś przedmiot na licytację, będziemy ogromnie wdzięczni. Prosimy o kontakt z Fundacją. Każda pomoc okazana Miłoszkowi jest niezwykle ważna – zapewnia Anna Paszko, dyrektor Fundacji You Can Help.

Chłopca można wesprzeć bezpośrednio tutaj: http://ychf.org/zbieramy-na-asystor-kaszlu-dla-miloszka

Fot. Fundacja You Can Help

 

Tags

Dodaj komentarz