• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

MZDiK podpisał umowę na przebudowę al. Wojska Polskiego

26 czerwca 2018

W siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji przedstawiciele wykonawców w obecności dyrekcji firmy podpisali umowę na przebudowę al. Wojska Polskiego. Magistrat zapowiadał, że roboty rozpoczną się na początku września, tuż po Air Show.

 

20180512_105408 (Kopiowanie)

 

– Wprawdzie jest zbyt wcześnie, by mówić o jakimkolwiek, że monogramie prac, bo ten ma zostać ustalony w ciągu  najbliższych dni, to jednak doszło do historycznej dla Radomia chwili. Od dziś śmiało możemy mówić, że prace przy przebudowie al. Wojska Polskiego w ciągu dróg krajowych 9 i 12 ruszają pełną parą – – mówi Piotr Wójcik, dyrektor MZDiK.

Drogowcy zapowiadają, że podczas prac nie będą zamykać dróg krajowych numer 9 i 12, cała inwestycja ma być prowadzona pod ruchem, choć spodziewają się, że będą występowały utrudnienia.  – Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki temu, że najpierw zbudowane zostaną nowe jezdnie wszystkich trzech wyżej wymienionych odcinków; w przypadku  Wojska Polskiego łącznie z wiaduktem nad torami kolejowymi. W tym okresie ruch będzie odbywał się po dotychczasowych drogach. Następnie auta pojadą nowymi odcinkami, a wykonawcy przystąpią do rozbiórki obecnie istniejących jezdni i budowy ich od nowa – wyjaśnia rzecznik MZDiK Dawid Puton.

Przetarg na przebudowę Wojska Polskiego wraz z fragmentami ulic Zwolińskiego i Żółkiewskiego został rozstrzygnięty 12 czerwca. Wygrało go konsorcjum firm Budromost-Starachowice oraz Mosty-Łódź. Koszt inwestycji to ponad 137,5 mln zł. 80 proc. kosztów pokryje budżet państwa.

Roboty potrwają ponad dwa lata. Planowany termin zakończenia to 30 września 2020 roku.

kar, bdb

Tags

Dodaj komentarz