• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Na Mazowszu będzie rządzić Koalicja Obywatelska i PSL. Porozumienie zawarte

19 listopada 2018

Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska i Nowoczesna) i Polskie Stronnictwo Ludowe zawarły sojusz i będą wspólnie rządzić w sejmiku na Mazowszu. Umowę podpisano dzisiaj rano, tuż przed pierwszym posiedzeniem sejmiku, który wybierze nowe władze, w tym marszałka Mazowsza.

 

Posiedzenie klubu Koalicji Obywatelskije, drugi z lewej Rafał Rajkowski, dotychczasowy członek zarządu Mazowsza (Fot. Twitter/Gasiuk-Pihowicz)

Posiedzenie klubu Koalicji Obywatelskiej, drugi z lewej Rafał Rajkowski, dotychczasowy członek zarządu Mazowsza (Fot. Twitter/Gasiuk-Pihowicz)

 

Koalicja Obywatelska zdobyła w wyborach łącznie 26 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość 24, a jeden Bezpartyjni Samorządowcy.

Posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej opublikowała na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcie umowy koalicyjnej oraz fotografię wykonaną podczas pierwszego posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej w sejmiku wojewódzkim. „Wierzę, że ta zawiązana dzisiaj szeroka koalicja zapewni dalszy rozwój naszego regionu w kolejnych latach. Liczę, że zarówno radni Koalicji Obywatelskiej jak i radni PSL dołożą ze swojej strony wszelkich starań, by współpraca w Sejmiku układała się jak najlepiej” – napisała posłanka.

Z umowy wynika, że funkcję marszałka Mazowsza ponownie obejmie polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Na Mazowszu przez trzy ostatnie kadencje samorządowe rządziła koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

bdb

Tags

Dodaj komentarz