• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Na razie nie zamkną wiaduktu na Słowackiego. Ruch po jednym pasie w obie strony

17 sierpnia 2018

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku ze zmianą technologii robót na wiadukcie na Słowackiego, planowane w okresie od dzisiaj, 17 sierpnia, do poniedziałku, 20 sierpnia, objazdy zostały odwołane. Dotyczy to także autobusów miejskich.

 

040414wiadukt_slowackiego

 

– Wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu kołowego: dostępna jedynie północno-wschodnia połowa jezdni – po jednym pasie w każdym kierunku –  będzie obowiązywała do czwartku, 23 sierpnia, do godzin wieczornych. Później, ze względu na przewidywane większe natężenie ruchu w związku z pokazami Air Show, wiadukt będzie przejezdny w całości. Kolejny etap prac, czyli wymiana nawierzchni na drugiej połowie tego obiektu, zostanie przeprowadzony w ostatnim tygodniu sierpnia, zatem ruch w obie strony znowu będzie odbywał się połówką jezdni – wyjaśnia rzezcznik MZDiK Dawid Puton.

Ze względu na te zmiany odwołane zostały zapowiadane wcześniej objazdy, w tym również dla autobusów komunikacji miejskiej linii 2, 4, 14 i 15; będą one kursowały swoimi stałymi trasami – przez wiadukt na ulicy Słowackiego.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez drogowców.

kat

Tags

Dodaj komentarz