• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Na wiadukcie na Wojska Polskiego wykonawca montuje belki. Jedna waży 20 ton!

25 marca 2019

Pierwsze zielone, ogromne belki pojawiły się na budowanym wiadukcie nad torami kolejowymi w ciągu al. Wojska Polskiego. Komplet elementów tej konstrukcji wykonawca ma zamontować w ciągu kilkunastu dni. Potem – jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji – zaplanowano następne prace.

 

Screenshot_2019-03-25 - MZDiK Radom - www mzdik pl(6)

 

Montowanie belek jest skomplikowaną, ale zarazem widowiskową operacją. Jej opis znajdziemy na stronie MZDiK : ” (…) będąc w połowie długości ulicy Chorzowskiej widzimy wielki dźwig, górujący nad całą okolicą. To właśnie on będzie za chwilę podnosił kolejną belkę. Na placu czeka już ciężarówka, która przywiozła ów element konstrukcyjny. Samochód cofa w pobliże przyczółka wiaduktu, zaś pracownicy podpinają liny do belki. Powoli, ostrożnie i wyjątkowo precyzyjnie operator dźwigu podnosi wielki zielony element do góry”.

Jedna belka waży około… 20 ton! „Tymczasem robotnicy przy pomocy lin doczepionych do belki dokładnie naprowadzają ją na miejsce, w którym na zostać posadowiona. Jeszcze kilka chwil i duży element jest na podporach!” – relacjonuje autor.

Tę operację pracownicy firmy Mosty-Łódź będą powtarzać jeszcze kilkanaście razy. – W kolejnych etapach belki będą bowiem instalowane nad torami oraz nad połączeniem ulic Chorzowskiej i Porannej. Powinno to potrwać do końcówki marca tego roku. Później rozpocznie się budowa głównej płyty wiaduktu – wyjaśnia rzecznik MZDiK Dawid Puton.

Cały nowy obiekt, budowany na wschód od dotychczasowego, ma zostać oddany do użytku już latem. Dzięki temu będzie można przywrócić ruch na tym odcinku alei Wojska Polskiego – na razie wyłącznie po jednej, nowej jezdni.

kat

Fot. MZDiK

 

Tags

Dodaj komentarz