• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Narutowicza do przebudowy. O tym, jak ma wyglądać zdecydują radomianie

12 października 2017

Miasto przygotowuje się do przebudowy ul. Narutowicza. O tym, jak ma wyglądać po modernizacji radomianie będą mogli się wypowiedzieć podczas konsultacji, które rozpoczynają się dziś (12 października) i potrwają dwa tygodnie. MZDiK opracował dwa warianty przebudowy. Najwięcej ma się zmienić na odcinku od ulicy do siedziby ZSB.

 

Narutowicza będzie przebudowywana (Fot. UM Radom)

Narutowicza będzie przebudowywana (Fot. UM Radom)

 

Pierwszy projekt zakłada budowę w tym miejscu dwóch jezdni o szerokości 4,5 m rozdzielonych pasem zieleni. Każda jezdnia miałaby wydzielony pas dla samochodów (3 m) i pas dla rowerzystów (1,5 m). Do jezdni miałyby przylegać zatoki do parkowania równoległego, a za nimi powstałyby chodniki.

Według drugiego projektu, ul. Narutowicza miałaby na tym samym odcinku jedną jezdnię o szerokości 7 m, czyli dwa pasy po 3,5 m. Podobnie jak w pierwszym wariancie, do jezdni przylegałyby zatoki do parkowania, a za nimi chodniki. Dodatkowo, po południowej stronie ulicy powstałaby droga dla rowerów, która od chodnika byłaby oddzielona zieleńcem.

W obu wariantach, na odcinku od Kościuszki do zjazdu do Zespołu Szkół Budowlanych oraz od Podwalnej do ronda Kisielewskiego mają pozostać dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku.

– Główny cel planowanych zmian to poprawa bezpieczeństwa na ulicy Narutowicza. Dziś jest ona przewymiarowana. Niestety bardzo często kierowcy wykorzystują to i znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. Projekty przebudowy zostały opracowane w taki sposób, by z jednej strony wymusić na kierowcach zdjęcie nogi z gazu, a z drugiej, by utrzymać płynność ruchu, który akurat w tym miejscu nie jest zbyt duży. Jednocześnie chcemy zwiększyć liczbę miejsc parkingowych, które są potrzebne w związku z sąsiedztwem szpitala, hali sportowej i „Elektrowni”, która w przyszłości chce mieć wejście także od strony ulicy Narutowicza – tłumaczy wiceprezydent Konrad Frysztak.

W ramach rozpoczynających się konsultacji  planowane są dwa spotkania z mieszkańcami: 14 października od godz. 10 do 13 u zbiegu ul. Sedlaka i Narutowicza  (namiot konsultacyjny), 20 października od godz. 15.30 do 18.30 u zbiegu ul. Narutowicza i Traugutta (namiot konsultacyjny).

Uwagi dotyczące obu projektów można przekazywać drogą elektroniczną przesyłając je na adres: konsultacje@umradom.ploraz w formie papierowej poprzez wypełnienie ankiety w czterech stałych punktach obsługujących konsultacje:  Biuro Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9, Biuro Obsługi Mieszkańca ul. Kilińskiego 30, referat komunikacji społecznej i promocji miasta w urzędzie miejskim ul. Żeromskiego 53 (pok. 103), Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Struga 1.

Zobacz I wariant przebudowy

Zobacz II wariant przebudowy

Tags

Dodaj komentarz