• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Nietypowa interwencja na Ustroniu. Mężczyzna rzucił się na strażników, bo chcieli mu pomóc

13 czerwca 2019

Strażnicy miejscy chcieli pomóc leżącemu na trawniku mężczyźnie. Ten bez powodu rzucił się na interweniujących, wierzgał i wył, kopał ich i wyzywał.

de2df791682f079f8397226a3ff38bc7_XL (Kopiowanie)

W środę, 12 czerwca o godzinie 9.30 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu zadysponował patrol zmotoryzowany Referatu Prewencji celem przeprowadzenia kontroli parkowania pojazdów na terenie jednostki A osiedla Ustronie.

Podczas przejazdu na interwencję na wysokości bloku przy ulicy Gagarina 3/5/7 funkcjonariusze zauważyli leżącego na trawniku w pełnym słońcu mężczyznę. Z uwagi na panujące upały patrol postanowił sprawdzić czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy. Strażnicy próbowali dobudzić mężczyznę, który otworzył oczy i bez powodu rzucił się na interweniujących, próbował głową uderzyć dowódcę patrolu a następnie kopnął go w dłoń i próbował nogą odepchnąć strażniczkę. Agresywny mężczyzna natychmiast został obezwładniony. Wierzgał i wył, zachowywał się jakby był pod wpływem środków psychoaktywnych, próbował za wszelką cenę uwolnić się i nie pozwolić na obezwładnienie.

 W stosunku do 44 latka użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających, ręcznego miotacza gazu oraz kajdanek służbowych. Nie ostudziło to jednak jego zapędów. W dalszym ciągu był agresywny i wulgarny, nie stosował się do wydawanych poleceń, używał w stosunku do patrolu wyzwisk, stawiał opór przy doprowadzeniu do pojazdu służbowego.

Podczas szczegółowej kontroli przy mężczyźnie ujawniono środki odurzające (torebka foliowa z zapięciem strunowym wypełniona suszem roślinnym o wyglądzie i zapachu marihuany).

 W związku z czynną napaścią na funkcjonariusza publicznego oraz znalezieniem przy ujętym 44 letnim mieszkańcu Tomaszowa Mazowieckiego środków odurzających mężczyznę przewieziono do II Komisariatu Policji przy ulicy Radomskiego i przekazano dyżurnemu celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych.

Czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Radomiu.

kat

Tags

Dodaj komentarz