• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Noc Świętojańska z Łaźnią. Wianki, wianki, Guzowianki…

18 czerwca 2019

W niedzielę, 23 czerwca, o godz. 20 Łaźnia zaprasza do parkowej muszli na symboliczną inaugurację sezonu. Data jest nieprzypadkowa: wigilia świętego Jana, letnie przesilenie. Symbolika wianka i kwiatu paproci też będzie.

52884274_1913354648790498_8709753579579113472_n

 

 

Odniesienia do tradycji przypomni narrator Marek Mioduszewski, od jakiegoś czasu mieszkaniec podorońskiej miejscowości, lider radomskiego stowarzyszenia Miejska Partyzantka Geriatryczna, współpracujący z Guzowiankami, m.in. innymi jako autor i konsultant tekstów piosenek. W przestrzeni parku można będzie coś znaleźć, poklaskać, potupać, a nawet zatańczyć. Zabrzmią takie przeboje jak „Czerwone jagody”, „Lipka zielona” czy „W moim ogródeczku”. Będą też akcenty lokalne – „Guzobajka” i „Dziwaczka Guzowska”.

Gwiazdą wieczoru będzie młodzieżowy zespół folklorystyczny z Guzowa gmina Orońsko, pracujący pod kierunkiem Wioli Fijałkowskiej. Występom wokalnym towarzyszyć będzie Kapela Bursów, formacja rodzinna funkcjonująca od 1988 roku, aktywna z sukcesami na scenie ogólnopolskiej. Zespół Guzowianki notuje bardzo wysokie wyniki odsłon w serwisie youtube. W 2018 r. Wioleta Fijałkowska otrzymała nagrodę Mazowieckiego Instytutu Kultury za społeczne działania twórcze, zaś jej zespół Grand Prix w konkursie na najlepsze i najciekawsze wykonanie pieśni z repertuaru śpiewaczek regionu radomskiego „Szansa na Oskara”.

kat

Tags

Dodaj komentarz