• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Nowoczesne autobusy w barwach MPK wyjadą na ulice Radomia

19 kwietnia 2018

Sześć nowych, 18-metrowych autobusów marki MAN wyjedzie w październiku na ulice Radomia. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji zakupi w drodze leasingu za 10,6 mln zł. Wcześniej, bo w sierpniu, pojedziemy taborem zakupionym przez firmę ITS Michalczewski.

 

image7

 

Ofertę w przetargu ogłoszonym przez MPK złożyła jedna firma – mLeasing ze Szczecina. Po przeanalizowaniu jej pod względem formalnym dzisiaj podpisano z dostawcą umowę.

– To modele sprawdzone. Sporo ich jeździ w wielu miastach w Polsce, także u nas – mówi prezes MPK Krzysztof Zalibowski.

Nowe autobusy będą klimatyzowane, wyposażone w system obsługi Karty Miejskiej i Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, tzw. „ciepły guzik” umożliwiający otwieranie i zamykanie drzwi wejściowych przez pasażerów oraz w ładowarki do urządzeń mobilnych USB. Pojazdy będą także monitorowane oraz wyposażone w system monitorowania ciśnienia w ogumieniu. Jeden autobus będzie w stanie przewieźć 151 pasażerów. W pojeździe znajdzie się 39 miejsc siedzących.

Prezydent Radosław Witkowski podkreśla, że zmiany w mieście to nie tylko nowe budynki, jak hala sportowa, czy nowe drogi, ale także dobra komunikacja. – Mamy świadomość, że tabor, którym obecnie dysponuje spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji jest w dużej części taborem przestarzałym. Stąd decyzja o zakupie sześciu nowych autobusów. Radom jest nowoczesnym miastem i chcemy, żeby mieszkańcy mieli zapewniony jak najlepszy komfort w komunikacji publicznej – podkreśla prezydent.

To nie ostatnia wymiana taboru w tym roku.-  W sierpniu firma ITS Michalczewski, która wygrała przetarg na obsługę linii autobusowych, odbierze z fabryki Autosan w Sanoku 28 seryjnie nowych autobusów – przypomina wiceprezydent Konrad Frysztak. Poinformował też – za specjalistycznym portalem Transport Publicznym, że to pierwsze od ośmiu lat nowe autobusy w radomskim MPK.

bdb

 

 

 

 

Tags

Dodaj komentarz