• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Oszuści chcieli zostawić wiadomość sąsiadom. I okradli starsze małżeństwo

6 grudnia 2016

Oszuści okradli z oszczędności starsze osoby w ich mieszkaniach. Do jednego weszli pod pretekstem pozostawienia informacji dla sąsiada. Policja ponawia apel o ostrożność, bo seniorzy nadal są bardzo ufni.

 

policja

 

Do pierwszego zdarzenia doszło przy ul. Żeromskiego. – Do mieszkania starszego małżeństwa weszły dwie osoby pod pretekstem napisania wiadomości do sąsiada. Twierdziły, że mają paczkę i od jakiegoś czasu nie mogą go zastać w domu. Gdy oszuści zajęli domowników, trzecia osoba zabrała z pokoju gotówkę – informuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Podobna sytuacja miała miejsce przy ul. Szerokiej. – Do mieszkania 80-letniej radomianki weszły dwie kobiety o ciemnej karnacji, odwróciły uwagę seniorki, a wtedy do mieszkania weszła kolejna osoba i zabrała pieniądze, które starsza pani miała schowane w jednej z szuflad – dodaje Leszczyńska.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami i przypomina, że złodzieje nie mają żadnych skrupułów i są coraz bardziej bezwzględni. – Pod różnymi pretekstami wyłudzają bądź kradną z mieszkań często spore sumy pieniędzy – zaznaczają policjanci.

We wszystkich podejrzanych, czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112, a także przekazać swoje uwagi i spostrzeżenia dzielnicowemu.

– Pamiętajmy również, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać do mieszkań obcych osób i nie przekazywać im pieniędzy – zaznacza Justyna Leszczyńska.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz