• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Oszuści wpadli w Jędrzejowie. Działali metodą „na wnuczka”

29 stycznia 2019

Dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą „na wnuczka” zatrzymali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego KWP w Radomiu. Wcześniej zastawili na nich pułapkę w… Jędrzejowie. Pieniądze, które miały trafić do Radomia, odzyskali. Oszuści już zostali tymczasowo aresztowani.

 

policja

 

Jak podaje zespół prasowy KWP w Radomiu, w minionym tygodniu w Sosnowcu została oszukana starsza osoba. Fałszywy wnuczek wyłudził ponad 50 tys. zł. Pieniądze, które mężczyzna uzyskał w ten perfidny sposób miały zostać przekazane kolejnej osobie, mieszkańcowi Radomia. Na drodze przestępców stanęli jednak policjanci z wydziału kryminalnego KWP  w Radomiu, którzy zastawili zasadzkę w Jędrzejowie. Podczas przekazywania gotówki na rękach obu mężczyzn zacisnęły się policyjne kajdanki. 29-latek z Warszawy oraz 20-latek z Radomia nie kryli zaskoczenia z takiego obrotu sprawy.

Podczas zatrzymania policjanci odzyskali całą wyłudzoną w Sosnowcu kwotę. Jak ustalili „kryminalni” 29-latek oszukał starsze osoby m.in. w Warszawie, Poznaniu, Płocka, gdzie jego łupem padło ponad 100 tys. zł; Sochaczewa, gdzie straty to kwota rzędu 45 tys. zł, Kielc czy Mińska Mazowieckiego. Pieniądze zawsze trafiały do 20-latka z Radomia.

Podczas przeszukania mieszkania należącego do 29-latka policjanci znaleźli kilkanaście tysięcy złotych oraz funty, które pochodziły z wcześniejszych przestępstw. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono również bmw i citroena, którymi poruszali się mężczyźni. Obaj zostali przewiezieni do Płocka i osadzeni w policyjnym areszcie. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Płocka. M.in. starają się ustalić i zatrzymać pozostałych sprawców oszustw ,,na wnuczka ”.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do domu bądź dzwonią podając się za członków rodziny, znajomych lub za pracowników różnych instytucji. – Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy zadzwonić na policję! – przypominają.

kat

Tags

Dodaj komentarz