• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Papierosy były ukryte w specjalnym schowku samochodu pod podłogą

2 listopada 2016

Pięć osób, które posiadały nielegalne wyroby tytoniowe, zatrzymali radomscy policjanci. Łączną wartość uszczuplenia podatku akcyzowego w tej sprawie oszacowano na ponad 700 tys. zł.

 

BU 2292 (14)

 

– Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z radomskiej policji zatrzymali na ul. Zwolińskiego w Radomiu fiata multipla. Z informacji, które posiadali wynikało, że w aucie tym przewożone są wyroby bez wymaganej przepisami akcyzy. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 23 i 42 lat, a po kontroli pojazdu funkcjonariusze znaleźli w specjalnie przygotowanym schowku pod podłogą ok. 2,5 tys. paczek papierosów. Zarówno kierowca, jak i pasażer trafili do policyjnej celi – mówi Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Policjanci przeszukali też kilka miejsc na terenie miasta i zabezpieczyli około 20 tys. paczek papierosów różnych marek, a także około 500 paczek tzw. samoróbek, blisko 350 kg krajanki tytoniowej oraz ponad 80 l spirytusu oraz urządzenia służące do produkcji papierosów. – W toku czynności funkcjonariusze zatrzymali kolejne trzy osoby, dwóch mężczyzn w wieku 25 i 56 lat oraz 57-letnią kobietę – dodaje Leszczyńska.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie czterem osobom zarzutów posiadania wyrobów bez polskich znaków akcyzy.

kat

Fot. KMP Radom

 

 

 

Tags

Jedna odpowiedź do “Papierosy były ukryte w specjalnym schowku samochodu pod podłogą”

  1. Tomek pisze:

    Niech oddadzą w depozyt do celnego. Tam będą już wiedzieć, jak je zabezpieczyć. Jak im ukradli fajek za 6mln zł. z magazynu to pewnie już się nauczyli pilnować depozytów.

Dodaj komentarz