• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Od 1 listopada parkowanie ponad godzinę pod szpitalem na Józefowie droższe

31 października 2017

Szpital na Józefowie wprowadza od jutra, 1 listopada, nowe zasady korzystania z parkingu znajdującego się pod placówką. Zbudowano automatyczne bramki, kierowcy będą obsługiwać się sami. I płacić za każdą kolejną godzinę złotówkę.

 

parking

 

Co się zmieni? Na parking będzie się wjeżdżać i wyjeżdżać przez szlabany. Zamontowano je przy głównym wjeździe na parking oraz przy wjeździe na szpitalny oddział ratunkowy.

– Kierowca, który będzie chciał wjechać na nasz parking, będzie musiał stanąć przy szlabanie, nacisnąć przycisk i wziąć bilet. Przy wyjeździe będzie musiał zapłacić za swój postój w kasie automatycznej.   Wyjeżdżając, zeskanuje bilet przy szlabanie i szlaban automatycznie się otworzy. Jedna kasa będzie stała na parkingu przed szpitalem, a druga przy głównym wejściu do budynku – tłumaczy rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Karolina Gajewska.

Za pierwsze 15 minut kierowca nie płaci. Pierwsza rozpoczęta godzina kosztuje 3 zł (czyli jak dotychczas), każda następna godzina będzie kosztować dodatkową złotówkę. Będą również dostępne karnety: dobowe, miesięczne, dla osób hospitalizowanych czy korzystających z zabiegów.

Przypomnijmy: obecnie wjazd na parking kosztuje 3 zł bez względu na to, ile czasu pozostawiamy na nim samochód.

W ramach modernizacji parkingu zamontowano również monitoring składający się z 14 kamer, które swoim zasięgiem obejmuje parking główny i pracowniczy.

Do dyspozycji pacjentów i odwiedzających będzie 329 miejsc parkingowych. I co ważne – zostanie udrożniony wjazd na szpitalny oddział ratunkowy, czego do tej pory nie było.

– Zmodernizowany parking usprawni ruch samochodów, wjazd i wyjazd będą płynniejsze, a dzięki monitoringowi będzie też bezpieczniej. Poza tym przyniesie on oszczędności szpitalowi. Koszty utrzymania parkingu będą niższe, ponieważ firma, która zmodernizuje parking, będzie też odpowiedzialna za sprzątanie, utrzymanie zieleni i za odśnieżanie. Do tej pory koszty były po stronie szpitala. Dodatkowo lecznica zaoszczędzi na likwidacji budek ochrony i będzie otrzymywać część przychodu z biletów parkingu. Możemy zaoszczędzić około 600 tys. zł rocznie – zapewnia Karolina Gajewska.

kat, bdb

Fot. MSS Radom

Tags

Jedna odpowiedź do “Od 1 listopada parkowanie ponad godzinę pod szpitalem na Józefowie droższe”

  1. pacjentka pisze:

    Byłam pacjentką szpitala 4 doby. Zapłaciłam za parking 50 zl. Kłamstwem jest, że dla osób hospitalizowanych to 25 zl.

Dodaj komentarz