• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Parkowanie ponad godzinę pod szpitalem na Józefowie będzie droższe

Szpital na Józefowie wprowadza nowe zasady korzystania z parkingu znajdującego się pod placówką. Mają być bramki i samoobsługa dla kierowców, a także nowy cennik. Z każdą kolejną godzinę, trzeba będzie teraz dopłacać złotówkę. Zmiany będą obowiązywać od 1 listopada.

 

szpital_j_430_01

 

Dzisiaj ruszyły prace związane z modernizacją parkingu, a konkretnie w wykonywaniem przekopów przez szlabany.  – Dlatego trzeba się liczyć z niewielkimi utrudnieniami przy wjeździe i wyjeździe, choć jak deklaruje wykonawca robót, prace te mają być realizowane poza szczytem ruchu przy szpitalu tak, żeby były jak najmniej dotkliwie dla pacjentów i odwiedzających. Roboty mają potrwać do 14 października – informuje rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Karolina Gajewska.

Co się zmieni? Na parking będzie się wjeżdżać i wyjeżdżać przez szlabany. Zamontowane zostaną przy głównym wjeździe na parking oraz przy wjeździe na szpitalny oddział ratunkowy. W taki szlaban wyposażony będzie również parking dla pracowników szpitala.

– Kierowca, który będzie chciał wjechać na nasz parking, będzie musiał stanąć przy szlabanie, nacisnąć przycisk i wziąć bilet. Przy wyjeździe będzie musiał zapłacić za swój postój w kasie automatycznej. Jedna taka kasa będzie stała na parkingu przed szpitalem, a druga przy głównym wejściu do budynku.  Wyjeżdżając, zeskanuje bilet przy szlabanie i szlaban automatycznie się otworzy – instruuje rzeczniczka.

Za pierwsze 15 minut kierowca nie płaci. Pierwsza rozpoczęta godzina kosztuje 3 zł (czyli jak dotychczas), każda następna godzina będzie kosztować dodatkową złotówkę. Będą również dostępne karnety: dobowe, miesięczne, dla osób hospitalizowanych czy korzystających z zabiegów.

Przypomnijmy: obecnie wjazd na parking kosztuje 3 zł bez względu na to, ile czasu pozostawiamy na nim samochód.

W ramach modernizacji parkingu zamontowany zostanie również monitoring składający się z 14 kamer, które swoim zasięgiem obejmą parking główny i pracowniczy.

Do dyspozycji pacjentów i odwiedzających będzie 329 miejsc parkingowych. I co ważne – zostanie udrożniony wjazd na szpitalny oddział ratunkowy, czego do tej pory nie było.

– Zmodernizowany parking usprawni ruch samochodów, wjazd i wyjazd będą płynniejsze, a dzięki monitoringowi będzie też bezpieczniej. Poza tym przyniesie on oszczędności szpitalowi. Koszty utrzymania parkingu będą niższe, ponieważ firma, która zmodernizuje parking, będzie też odpowiedzialna za sprzątanie, utrzymanie zieleni i za odśnieżanie. Do tej pory koszty były po stronie szpitala. Dodatkowo lecznica zaoszczędzi na likwidacji budek ochrony i będzie otrzymywać część przychodu z biletów parkingu. Zakłada się, że możemy zaoszczędzić około 600 tys. zł rocznie – zapewnia Karolina Gajewska.

kat, bdb

Tagi

Dodaj komentarz