• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Piękny koncert z Kapelą ze Wsi Warszawa i piękna licytacja bombek

16 grudnia 2018

Prawie 16 tys. zł uzbierano podczas licytacji bombek namalowanych przez znanych radomian. Pieniądze trafią na leczenie i rehabilitację trzyletniego Pawełka Krajewskiego chorego na padaczkę lekooporną i porażenie czterokończynowe. Tradycyjnie za największą kwotę – 1200 zł – „poszły” bombki wykonane przez prezydenta Radosława Witkowskiego i jego żonę Sylwię.

 

 

IMG_3810

 

Licytacja odbyła się w przerwie koncertu gwiazdkowego, w którym wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną wystąpiła znakomita Kapela ze Wsi Warszawa. Zespół gra muzykę sięgającą do ludowych korzeni i przetworzoną w nowoczesny, awangardowy sposób, obficie czerpiąc z tradycji głównie Mazowsza. Jak podkreślał lider zespołu Maciej Szałkowski i o czym publiczność mogła się sama przekonać, wykonuje także utwory, których źródłem jest muzyka wiejskich kapel z regionu radomskiego. Kapela ze Wsi Warszawa i ROK zgrały także popularne polskie kolędy.

Licytacją rozpoczęła się od prezentacji bombek wykonanych przez samego Pawełka i jego rodziców; te ozdoby osiągnęły kwotę 1 100 zł. Wysoko poszybowały także „ceny” bombek namalowanych przez dyrektora radomskiej Caritas i zespołu (1200 zł), prezesa MOSiR Grzegorza Jandułę (1 tys. zł), Michała Budzisza, plastyka Łaźni (900 zł). Wiceprezydent Konrad Frysztak z żoną Klementyną i trzyletnim synkiem Jerzykiem „zmalowali” bombki za 800 zł, ale o 100 zł przebiły je ozdoby wykonane przez posła Andrzeja Kosztowniaka i żonę Małgorzatę.

Bombki autorstwa Pawełka i jego rodziców trafiły w ręce państwa Teresy i Jarosława Pawlików. – Jestem lekarzem pediatrą i wiem, co to oznacza mieć dziecko z chorobą przewlekłą. Praktycznie cała moja praca i mój dorobek naukowy są poświęcone takim dzieciom. Naprawdę bardzo podziwiam rodziców za ich trud i mam nadzieję, że te skromne pieniądze będą bardzo im pomocne – mówi Teresa Pawlik.

Bombki namalowane przez państwa Witkowskich wylicytował po raz kolejny Lech Barszcz, prezes „Administratora”. – Ale moim celem nie jest tworzenie jakiejś kolekcji, celem jest pomaganie takim dzieciom, jak Pawełek – zapewnia, podkreślając, ze bierze udział w akcji co roku.

bdb

Fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

Tags

Dodaj komentarz