• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Piętnastka” będzie miała nową salę gimnastyczną. Jest przetarg na budowę

12 października 2017

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 przy ul. Kieleckiej będzie miała nową salę gimnastyczną. Miasto ogłosiło przetarg na jej budowę. Inwestycja będzie realizowana m.in. dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu w kwocie ponad 2 mln zł.

 

Teraz szkoła ma tylko małą salkę gimnastyczną

Teraz szkoła ma tylko małą salkę gimnastyczną

 

–  To szkoła, która może się pochwalić wieloma sportowymi osiągnięciami. Wierzę, że po zakończeniu budowy, tych sukcesów będzie jeszcze więcej. Ale to, co jest ważniejsze od jakichkolwiek medali, to stworzenie dla dzieci takich warunków, by jak najchętniej uczestniczyły w zajęciach sportowych. Mam też nadzieję, że nowa sala będzie służyć nie tylko uczniom „piętnastki”, ale wszystkim mieszkańcom tej części miasta. W pobliżu nie ma bowiem tak dużego i tak nowoczesnego obiektu – podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

Przy szkole powstanie pełnowymiarowy obiekt o wymiarach 26,72 x 44,76 m, o wysokości 10 m z trybunami na prawie 200 miejsc. Powstanie również łącznik z głównym budynkiem szkoły oraz niezbędne zaplecze sanitarne i szatnie. Obiekt w całości zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budowa ma się zakończyć w połowie 2019 roku.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz