• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Pijany weekend. Kierowcy z promilami spowodowali kolizje

31 grudnia 2018

Trzy zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych kierowców odnotowali podczas weekendu policjanci. W jednym z nich uszkodzone zostały cztery pojazdy. Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozsądek.

 

Fot. zdjęcie ilustracyjne

Fot. zdjęcie ilustracyjne

 

– W piątek około godz.21 na ulicy Piłsudskiego kierowca forda mondeo zjechał z drogi w prawo i uderzył w zaparkowane pojazdy. W sumie uszkodzone zostały cztery pojazdy, renault, hyundai, volkswagen i toyota. 22-letnia pasażerka jednego z aut trafiła do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń i po badaniach wróciła do domu. Okazało się, że za kierownicą forda siedział 35-letni mężczyzna, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Pobrano krew do badań. Mężczyzna nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami – informuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Do kolejnych zdarzeń z udziałem nietrzeźwych doszło w sobotę. Na ulicy Struga kierowca iveco spowodował kolizję. 24-latek miał około 2 prom. alkoholu w organizmie. Natomiast na ulicy Sobieskiego kolizję spowodowała kierująca audi. 53-letnia kobieta miał ponad 1,5 prom. alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierowcy za swój czyn odpowiedzą przed sądem. – Apelujemy o rozsądek i ostrożną jazdę. Policjanci podczas kontroli zwracać będą szczególną uwagę na kierowców zagrażających innym uczestnikom ruchu drogowego oraz nietrzeźwych, którzy będą eliminowani z ruchu. Należy mieć świadomość, że nieodpowiedzialne zachowanie może rodzić nie tylko odpowiedzialność karną dla kierowcy, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i rodzin – ostrzega Leszczyńska.

kat

Tags

Dodaj komentarz