• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Piknik lotniczy w Piastowie. Będzie m.in. spotkanie z pilotami Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”

16 maja 2018

Aeroklub Radomski wspólnie z Zespołem Szkół Samochodowych i z 42. Bazą Lotnictwa Szkolnego w Radomiu organizują w piątek, 18 maja, na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie (gmina Jedlińsk) „Piknik lotniczy”. Impreza jest adresowana głównie do dzieci i młodzieży szkolnej.

 

Piloci "Orlików" potrafią zachwycić

Piloci „Orlików” potrafią zachwycić

 

Jak wyjaśniają organizatorzy, piknik celowo zaplanowany jest na godz. 10 – 14, aby umożliwić dzieciom i młodzieży uczestnictwo w imprezie wraz ze swoimi pedagogami.

Impreza ma na celu popularyzację lotnictwa, kultywowanie lotniczych tradycji Radomia oraz promocję zawodu technika mechanika lotniczego. Klasę o takim profilu prowadzi bowiem radomska szkoła samochodowa.

W programie pikniku przewidziano m.in. wystawę statyczną statków powietrznych. Będzie można więc zobaczyć z bliska kilka modeli samolotów, szybowców, śmigłowiec, wiatrakowiec czy motolotnię. Będzie można także porozmawiać z młodymi pilotami, którzy na co dzień na nich latają. Wielu z nich nie będzie znacznie starszych od samych gości, bo Aeroklub Radomski corocznie szkoli kolejne grupy młodzieży do latania na szybowcach czy samolotach. Niewątpliwą atrakcją pikniku będzie także spotkanie z pilotami Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”, czy symulator lotu samolotem.

Do Piastowa mogą przyjechać wszyscy pasjonaci lotnictwa, wstęp jest nieodpłatny.

kat

Tags

Dodaj komentarz