• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Plac między Bema, Jasińskiego i Sowińskiego. Możesz zabrać głos w sprawie projektów

13 września 2017

Jak będzie wyglądał plac między ulicami Bema, Jasińskiego i Sowińskiego? Głos w tej sprawie mogą zabrać także radomianie z osiedla XV-lecia, mieszkający w bliskim sąsiedztwie tego miejsca. Dziś rozpoczynają się konsultacje społeczne w tej sprawie.

 

C_Users_user_Desktop_Koncepcja_W1

 

Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowała kilka wariantów zagospodarowania terenów zielonych, lokalizacji miejsc parkingowych oraz układu dróg i organizacji ruchu na terenie osiedla.

– Zależy nam na tym, by szczegółowe rozwiązania odpowiadały oczekiwaniom tych osób, którym w przyszłości ten teren będzie służył. Dlatego zachęcam do udziału w zaplanowanych w najbliższych dniach spotkaniach oraz do wypełniania ankiet – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

W trakcie konsultacji odbędą się trzy otwarte spotkania, na których mieszkańcy będą mogli wskazywać wybrane przez siebie warianty oraz zgłaszać swoje uwagi i propozycje.  Dwa pierwsze spotkania odbędą się u zbiegu ulic Bema i Sowińskiego: 20 września, w godz. 16 – 19 oraz 23 września w godz. 10 – 13. Spotkanie podsumowujące planowane jest na 25 września. Odbędzie się ono w budynku PSP nr 5, przy ul. Sowińskiego o godz. 17.

Zainteresowani mogą również przesyłać wypełnione ankiety drogą mailową na adres: konsultacje@umradom.pl.

Teren położony między ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego będzie przebudowywany w przyszłym roku. Koncepcje przygotowane przez Miejską Pracownię Urbanistyczną zakładają m.in. urządzenie terenów rekreacyjnych, w tym budowę placu zabaw. Część prac będzie prowadzona w ramach realizacji programu LIFE. To program, który ma przeciwdziałać negatywnym skutkom zmian klimatu. Powstaną także nowe miejsca parkingowe.

kat

Fot. Wizualizacje UM Radom

 

Tags

Dodaj komentarz