• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Platforma Obywatelska zarejestrowała listy kandydatów do Sejmu i Senatu

11 września 2015

Platforma Obywatelska zarejestrowała dzisiaj po południu w Delegaturze Państwowej Komisji Wyborczej listy kandydatów do Sejmu i Senatu w wyborach 25 października. „Jedynką” jest Leszek Ruszczyk, „dwójką” Ludwik Dorn, a dziesiąte miejsce przypadło Markowi Wikińskiemu.

 

110915po06

 

– Na listach kandydatów do Sejmu zebraliśmy  8 tysięcy podpisów, pod wnioskiem kandydata do Senatu Wojciecha Gęsiaka – 4 tysiące – poinformował przed wejściem do siedziby PKW  szef sztabu wyborczego Platformy Jerzy Zawodnik. Towarzyszyli mu tylko niektórzy kandydaci: wicemarszałek Mazowsza Leszek Ruszczyk, wiceprezydent Radomia Anna Białkowska, radne: Magdalena Lasota i Marta Michalska-Wilk oraz były poseł SLD, teraz startujący z listy Platformy Marek Wikiński. – To nie jest jeszcze prezentacja kandydatów, te zorganizujemy w najbliższych dniach – zapowiedział Zawodnik.

Na liście do Sejmu w okręgu nr 17 PO ma 18 nazwisk, do Senatu w okręgu nr 50 wystawia Wojciecha Gęsiaka, w okręgu nr 49 nie rejestruje żadnego kandydata, ale popiera kandydata PSL Leszka Przybytniaka.

Briefingowi prasowemu, który odbył się przed rejestracją list towarzyszyły – przypadkowo – dźwięki policyjnej orkiestry; w sali koncertowej ROK spotykali się na uroczystości związkowcy z garnizonu mazowieckiego. Do budynku wchodzili liczni goście, w tym politycy PiS. – Ale do listy Po się nie dopisujemy żartował senator Wojciech Skurkiewicz.

Lista kandydatów Po do Sejmu

1. Leszek Ruszczyk
2. Ludwik Dorn
3. Anna Maria Białkowska
4. Tomasz Śmietanka
5. Małgorzata Woźniak
6. Anita Gołosz
7. Aneta Bors
8. Wojciech Kutyła
9. Witold Wójcik
10. Marek Wikiński
11. Aneta Śledź
12. Mariola Szymczyk
13. Jakub Wieczorek
14. Alina Szeliga
15. Magdalena Lasota
16. Izabela Wołek
17. Jacek Kacprzak
18. Marta Michalska-Wilk

 

 

Tags

Dodaj komentarz