• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Plenerowe imprezy w muszli. Lato z ROK-iem, muzyka irlandzka, jazz, taniec dla wszystkich

10 lipca 2018

Niemal przez całe lato będzie można posłuchać w plenerze Radomskiej Orkiestry Kameralnej, która zaprasza na koncerty do muszli w parku Kościuszki. Tam też zaplanowano występy nie tylko muzyków klasycznych, a w każdy wtorek wakacji radomianie mają okazję potańczyć.

 

Screenshot_2018-07-10 Letnie koncerty w parku

W muszli odbędą się koncerty m.in. Radomskiej Orkiestry Kameralnej

 

Pierwszy z koncertów w ramach imprez Lato z ROKiem już za nami. Na początek radomianie mogli posłuchać przebojów muzyki klasycznej, m.in. Eine kleine Nachtmusik Wlolfganga Amadeusza Mozarta. W najbliższą sobotę, 14 lipca, o godz. 17 zabrzmią „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego, a 22 lipca  muzycy ROK zagrają najpiękniejsze tanga, walce oraz przeboje musicalowe. Muzyki klasycznej w wykonaniu artystów Radomskiej Orkiestry Kameralnej będzie można także posłuchać 19 sierpnia.

Letnie koncerty w muszli koncertowej to jednak nie tylko muzyka klasyczna. Już 21 lipca wystąpi zespół Kliper, 27 lipca Scream, a 4 sierpnia królować będzie muzyka irlandzka i szkocka w wykonaniu zespołu Stonehenge. W sierpniu zagra także Jan Kondrak oraz odbędą się koncerty w ramach Cafe Jazz Festival.

Ponadto, przez całe lato w parku Kościuszki będą się odbywały imprezy z cyklu Taniec pod Gwiazdami. Organizatorzy zapraszają w każdy wtorek w godz. 17 – 21.

kat, bdb

Fot. UM Radom

Tags

Dodaj komentarz