• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Pociągi KM z Warszawy dojadą tylko do Strzyżyny. Dalej pasażerowie pojadą autobusem

5 marca 2019

Rozpoczyna się modernizacja linii kolejowej nr 8 na trasie z Warki do Radomia. 10 marca na odcinku Strzyżyna – Radom ruch pociągów zostanie wstrzymany i zastąpiony przez komunikację autobusową. Będą kursowały autobusy zatrzymujące się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych oraz przyspieszone, pomijające niektóre miejscowości.

 

011215kolej

.

Jak informują Koleje Mazowieckie, na odcinku Strzyżyna – Radom – Strzyżyna będą kursowały dwie linie autobusowe: autobusy zwykłe oznaczone Z-8 zatrzymujące się we wszystkich miejscowościach odpowiadających miejscom zatrzymania pociągów; autobusy przyspieszone oznaczone ZE-8 zatrzymujące się tylko w Lesiowie.

W Strzyżynie, Dobieszynie, Kruszynie, Woli Bierwieckiej (w odległości około 600 m), Bartodziejach i Lesiowie autobusy będą się zatrzymywać w pobliżu stacji i przystanków kolejowych, w Radomiu na dworcu PKS.

W zastępczych autobusach nie będzie można przewozić rowerów.

Rozkład jazdy zastępczej komunikacji autobusowej obowiązujący od 10 marca jest dostępny na stronie www.mazowieckie.com.pl

Z kolei na odcinku Czachówek Południowy-Warka kontynuowane będą prace modernizacyjne i ruch pociągów odbywał się będzie jednotorowo.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz