• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Podrabiali dowody osobiste i wyłudzali na nie pożyczki w bankach

13 grudnia 2018

Grójeccy policjanci zatrzymali dwóch oszustów i zabezpieczyli urządzenia służące do fałszowania dokumentów, w tym dowodów osobistych. 34- i 39-latkowi, mieszkańcom Warszawy, grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

 

271-52422

 

– Otwierali oni rachunki bankowe przy użyciu podrabianych dowodów osobistych. Następnie wyłudzali pożyczki, tzw. chwilówki, które zaciągali wykorzystując nieprawdziwe dokumenty wystawione na dane różnych osób – informuje kom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Na początku grudnia  policjanci zatrzymali na gorącym uczynku jednego z mężczyzn. –  Ten w jednym z grójeckich banków próbował otworzyć rachunek posługując się podrobionym dokumentem, natomiast drugi czekał na kolegę przed bankiem. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania 34-latka kryminalni ujawnili i zabezpieczyli puste plastiki i drukarkę, która służyła do drukowania dowodów osobistych. Sprawcy uzyskiwali w nielegalny sposób dane osób, na podstawie których wytwarzali dokumenty, którymi później się posługiwali. Funkcjonariusze już ustalili kilka osób, na nazwiska których zaciągane były pożyczki – wyjaśnia kom. Wójcik.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty usiłowania oszustwa oraz fałszowania i posługiwania się podrobionymi dokumentami. Wobec zatrzymanych zastosowany został dozór oraz poręczenie majątkowe. Sprawa jest rozwojowa, w dalszym ciągu ujawniane są kolejne okoliczności ich działalności.

kat

Fot. KPP Grójec

 

 

Tags

Dodaj komentarz