• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Policja zatrzymała kierowcom prawa jazdy. Jeden potrącił kobietę, drugi uderzył w auto

16 maja 2018

Dwa prawa jazdy zatrzymali wczoraj policjanci z radomskiej drogówki. Jeden z kierowców potrącił pieszą, a drugi spowodował zdarzenie drogowe wyprzedzając kilka pojazdów na linii podwójnej ciągłej i na skrzyżowaniu.

 

SAM_2967

 

– Wczoraj na ulicy Żeromskiego 41-letni kierowca fiata podczas wykonywania manewru cofania nie zachował należytej ostrożności i potrącił idącą chodnikiem kobietę. 88-latka została przewieziona do szpitala. Natomiast w Wierzbicy doszło  do zderzenia dwóch samochodów osobowych jadących od Radomia w kierunku Wierzbicy. Peugeot na skrzyżowaniu chciał skręcić w lewo i wtedy został uderzony przez bmw, za którego kierownicą siedział 28-latek; jak wynika ze wstępnych ustaleń wyprzedzał on kilka aut na linii podwójnej ciągłej i na skrzyżowaniu. Kierowca bmw oraz dwoje pasażerów z peugeota zostali przewiezieni do szpitala – na szczęście niepotrzebna była hospitalizacja i po badaniach wrócili do domu.
Policjanci w obu przypadkach za stworzenie zagrożenia fakultatywnie zatrzymali kierującym prawo jazdy. Teraz odpowiedzą oni przed sądem.

Policja niezmiennie apeluje do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Tags

Dodaj komentarz