• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Policjanci oddają krew dla chorej koleżanki. Ty też możesz to zrobić

 

krew_policja

 

Zbiórka krwi z myślą o Emilii Tomczak jest pierwszą w tym roku, przeprowadzaną wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy. Akcję, jak poprzednio, organizuje Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz zespół prasowy komendy.

– Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np. dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – zaznacza Rafał Jeżak z zespołu prasowego KWP w Radomiu. Przypomina, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Organizatorzy, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcają do oddawania krwi 15 lutego (czwartek) w godz.9-13 na parkingu KWP w Radomiu przy ul. 11 Listopada 37/59.

kat

Fot. KWP Radom