• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Policjanci z udaremnili przemyt ponad 2 kg substancji psychotropowych i dopalaczy

22 października 2018

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową KWP w Radomiu Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową KWP w Radomiu udaremnili przemyt ponad 2 kilogramów substancji psychotropowych i dopalaczy. Prokuratura Rejonowa Radom- Zachód przedstawiła im zarzuty, a sąd aresztował na okres trzech miesięcy..x

 

271-49489

Akcja miała miejsce 12 października, ale policja poinformowała o niej dopiero tera. Jak podaje zespół prasowy  KWP w Radomiu funkcjonariusze wydziału wspierani przez kolegów m.in. z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym jechało dwóch mężczyzn w wieku 32 i 33 lat, co do których zachodziło podejrzenie, że mogą zajmować się handlem narkotykami oraz dopalaczami na terenie Mazowsza. Po szczegółowej kontroli auta i osób w nim podróżujących policjanci ujawnili ponad 2 kg różnych substancji psychotropowych i nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy o czarnorynkowej wartości ponad 100 tys. zł, które osoby te nabyły na terenie jednego z krajów UE.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej Radom- Zachód m.in. zarzut zbrodni wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości substancji psychotropowych i nowych substancji psychoaktywnych i decyzją sądu zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Teraz zatrzymani odpowiedzą przed sądem za przestępstwa narkotykowe,  za co grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

kat

Fot. KWP Radom

 

Tags

Dodaj komentarz