• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Policjanci zabezpieczyli tysiące paczek nieleglanych papierosów

12 października 2017

Policjanci z Lipska ujawnili ponad 1 250 paczek papierosów różnych marek, prawie 3 kg tytoniu do produkcji papierosów oraz alkohol bez polskich banderol, a funkcjonariusze z Grójca na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn przewożących 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

policja

 

–  Policjanci z lipskiej komendy udali się do jednej z miejscowości na terenie powiatu, ponieważ  ich ustalenia wskazywały, że na jednej z posesji należącej do 38-latka znajdują się papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili nielegalny towar. Ponad 1 250 paczek papierosów, prawie 3 kilogramy tytoniu do produkcji papierosów oraz alkohol bez polskich banderolek. Wszystko o łącznej wartości uszczupleń należności podatkowych ponad 27 tys. złotych. Właścicielem był 38-latek, który został zatrzymany. Mężczyzna już usłyszał zarzuty oraz złożył wyjaśnienia w tej sprawie – informuje Aleksandra Calik z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Z kolei we wtorek grójeccy policjanci z referatu przestępczości gospodarczej wspólnie z drogówką zatrzymali do kontroli ciężarową scanię wraz z naczepą. Ładunek pojazdu – jak się okazało – stanowiło 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Nielegalny towar przewoziło dwóch mężczyzn w wieku 24 i 29 lat. Zostali oni zatrzymani i przewiezieni do komendy. –  Obaj usłyszeli zarzuty i przyznali się do nielegalnego przewożenia papierosów. Ich proceder naraziłby skarb państwa na straty w kwocie ponad 80 tys. zł. W powyższej sprawie zabezpieczono także mienie na poczet przyszłych kar w kwocie niemal 40 tys. zł – dodaje Calik.

kat

Fot. KWP Radom

Tags

Dodaj komentarz