Półmaraton Radomskiego Czerwca 76 – galeria

16 czerwca 2019

Półmaraton Radomskiego Czerwca 76 rozpoczął obchody 43. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego. Na starcie biegu głównego stanęło 650 biegaczy, którzy mieli do pokonania dystans ponad 21 kilometrów.

m_img_7270_1 (Kopiowanie)     Zwyciężył Emil Dobrowolski przed Patrykiem Stypułkowskim i Sylwestrem Lepiarzem. Wśród kobiet wygrała Angelika Mach, a najlepszą z radomianek okazała się Karolina Waśniewska, która w klasyfikacji pań zajęła czwarte miejsce. Tradycyjnie trasa biegu wiodła przez miejsca, które są związane z wydarzeniami sprzed 43 lat. Zawodnicy przebiegli więc np. obok dawnych Zakładów Metalowych „Łucznik” czy gmachu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Oprócz biegu głównego odbył się też tradycyjny Bieg Radości - Dumne Warchoły. Jego uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 2,5 kilometra. kat/UM