Półmaraton Radomskiego Czerwca ’76. Zwycięzca potrzebował godziny i siedmiu minut

25 czerwca 2017

Arkadiusz Gardzielwski z Wrocławia był pierwszy na mecie Półmaratonu Radomskiego Czerwca, który już po raz piąty został zorganizowany w ramach obchodów rocznicy robotniczego protestu z 1976 roku. w W zawodach biegło pawie tysiąc osób.

_DSC6738
Zwycięzca, aktualny mistrz Polski w biegu na 10 km, trasę o długości ponad 21 km pokonał w godzinę i 7 min. Wyprzedził zeszłorocznego triumfatora radomskiego półmaratonu Tomasza Grycko z Władysławowa. Wśród pań zwyciężyła mistrzyni Polski na tym dystansie Izabela Trzaskalska reprezentująca barwy AZS UMCS Lublin. Wśród radomian najwyższe miejsca zajęli Karolina Waśniewska i Andrzej Kacprzak. Organizatorem Półmaratonu Radomskiego Czerwca tradycyjnie było Stowarzyszenie „Biegiem Radom”. - Nasz bieg to nie tylko rywalizacja sportowa. To także upamiętnienie wydarzeń sprzed ponad 40 lat. Jesteśmy dumni, że możemy w taki sposób upamiętnić te historyczne chwile - podkreśla prezes stowarzyszenia Tadeusz Kraska. kat Źródło: UM Radom Więcej zdjęć w Galerii