Pomaga w chorobie, wspiera po stracie bliskich

1 marca 2011
Hospicjum Królowej Apostołów opiekuje się chorymi i umierającymi na nowotwory oraz dziećmi z innymi schorzeniami w stanach terminalnych. W Radomiu i okolicy działa już ósmy rok zdobywając wśród lokalnej spoleczności coraz większe uznanie. 

Wolontariusze kwestują na rzecz hospicjum Hospicjum opiekuje się dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi. Wspiera także rodziny chorych po ich stracie, szczególnie po śmierci dzieci. - Przekazany przez was 1procent podatku z pewnością im pomoże - zapewnia ks. Marek Kujawski SAC.

Hospicjum proponuje zarówno specjalistyczne leczenie, jak i pielęgnowanie oraz wsparcie duchowe, duszpasterskie przez 24 godziny na dobę, także w niedziele i święta.

Hospicjum działa od ośmiu lat. - Tylko nasi wolontariusze w żółtych karetkach docierają do państwa mieszkań i domów w Radomiu i okolicznych powiatów aż do 50 km - przypomina ks. Kujawski.

W tym roku hospicyjne stowarzyszenie rozpoczyna w Kosowie koło Radomia budowę domu hospicyjnego. - Wolontariusze sami nie podołają temu zadaniu. Liczymy na państwa pomoc - apeluje ks. Marek Kujawski SAC.

Obecnie opieką Hospicjum z Wiejskiej objętych jest 38 osób chorych - w tym czworo dzieci w wieku 8 -11 lat. Ze wsparcia duchowego, psychicznego, socjalnego korzysta 600 rodzin byłych podopiecznych..Dla osób po stracie każdego miesiąca w Hospicjum organizowana jest msza św. i spotkanie w rodzinnym gronie. Przez cały rok wolontariusze otaczają troską i w różny sposób pomagają 360 osieroconym dzieciom, a w wakacje organizują kolonie nad morzem i w górach oraz półkolonie w Radomiu i okolicach oraz wiele innych spotkań wspólnotowych.

Weronika żegna się z tym światem mając zaledwie 7 miesięcy. - To nasza najmłodsza, hospicyjna podopieczna - mówi ks. Marek.

KRS 0000185346

Więcej o hospicjum na stronie internetowej