• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Posiadali narkotyki. Osiemnastolatka zatrzymała… drogówka

21 marca 2019

Kilka osób w związku z posiadaniem środków odurzających zatrzymali w ostatnich dniach radomscy policjanci. Za samochodem jednego z nich funkcjonariusze udali się w pościg; kierowca miał przy sobie marihuanę, ale nie miał prawa jazdy.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

– Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali w Radomiu 37-letnią kobietę i 37-letniego mężczyznę podejrzanych o rozprowadzanie środków odurzających. Okazało się, że kobieta na terenie posesji swojej matki ukryła substancje, które teraz przekazano do badań laboratoryjnych. Oboje usłyszeli zarzuty rozprowadzania środków odurzających, a kobieta dodatkowo odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Oboje najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie – informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Funkcjonariusze dotarli także do 21-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, ponieważ podejrzewali, że posiada narkotyki. – Gdy chcieli zatrzymać mężczyznę, który kierował autem, ten zignorował sygnały policjantów do zatrzymania i uciekał. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że ma 20 g marihuany i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie m.in. za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz niezatrzymanie się do kontroli policyjnej. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie – dodaje Leszczyńska.

Z kolei policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego zauważyli mężczyznę, który na ich widok bardzo nerwowo się zachowywał. – Okazało się, że miał przy sobie środki odurzające, a po przeszukaniu pomieszczeń należących do 27-latka policjanci zabezpieczyli 19 g amfetaminy, które ukrył w butelce. Odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na czas dwóch miesięcy – wylicza Leszczyńska.

Natomiast policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli na ul. Limanowskiego audi, którym kierował osiemnastolatek. Sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny i okazało się, że ma 0,5 prom. alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze wyczuli również zapach marihuany i po przeszukaniu mężczyzny znaleźli pięć zawiniątek z tym narkotykiem. Osiemnastolatek odpowie za ich posiadanie i kierowanie pojazdem po alkoholu.

kat

 

 

 

Tags

Dodaj komentarz