• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Powrót indiańskiej wioski – Scena Letnia na Ustroniu

13 czerwca 2019

Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr w Radomiu w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego 2019 rozpoczyna cykl Scena letnia. 

 

 

14249781_1282977078381774_8219202565104382426_o (Kopiowanie)

 

 

 

Scena Letnia to seria wydarzeń w klimatycznej, swojskiej przestrzeni trzech parków. Pierwsza odsłona już w najbliższą sobotę, 15 czerwca, w parku na Ustroniu. Wstęp wolny.

Powrót indiańskiej wioski – Park Ustronie, od strony ul. Pallotyńskiej

Podczas imprezy na Ustroniu na terenie dawnej wioski indiańskiej, pojawią się… „czerwonoskórzy Indianie”.
Od godz. 16 do godz. 18.30 grupa TatankaArt przygotuje dla całych rodzin piknik integracyjny „Na tropie Indian”, podczas którego przewidziano szereg gier i zabaw, malowanie twarzy, strzelanie z łuku, rzut indiańskimi lotkami, rzut na rogi bizona, itp.
Od godz. 18.30 do godz. 19 zaplanowano pokaz tańców w stylu „pow-wow”. Będą to najbardziej ekspresyjne tańce męskie, w tym myśliwskie i zwiadowcze.
Następnie zespół przeprowadzi konkurs „tańca ziemniaka” z nagrodami.
O godz. 19 na scenie pojawi się zespół Fanfara Avantura, który przeniesie publiczność do świata energetycznej muzyki bałkańskiej! Zatańczymy wspólnie w kręgu!
Tsigunz Fanfara Avantura, jak sami o sobie piszą, to „ogniowe strzelby współczesnej cyganistyki, kolekcjonerzy pol-muzowkich przydęć, szybcy i niebezpieczni królowie turbo groovu, cyniczni romantycy na granicy fałszu, po prostu tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy!” Ten zespół stanowi pomost łączący sztukę wschodu i zachodu, łączący starych i młodych, łączący wodę z ogniem i wino ze sneakersem, gorące rytmy Majorca Party z cygańską swobodą i niemieckim ordnungiem. Zazdroszcząc Cyganom ich kultury i talentu, Tsigunz kradną tradycyjne melodie z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii, aby je potem bezcześcić i torpedować zdobyczami muzyki XXI wieku, łącząc tradycyjne instrumenty dęte i perkusyjne z najnowszymi osiągnięciami techniki, opracowanymi w Japonii a wyprodukowanymi w Chinach. A wszystko to przeniesione na polski grunt, z tradycjami polskiej szkoły jazzu i postromantycznymi odniesieniami do słowiańskiej melodyki. Nie bez znaczenia jest strona wizualna występów. Zamiłowanie muzyków do zarostu, tombakowej biżuterii oraz charakterystycznego podrygiwania owocuje błyskawicznym sprzężeniem zwrotnym z publicznością głównie płci pięknej!
Organizatorzy zachęcają, by zabrać ze sobą koce i piknikowe kosze.

WSTĘP WOLNY.

Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Miasta Radomia w ramach zadania pt. „Scena letnia – Budżet Obywatelski 2019”.

Kolejne sąsiedzkie pikniki w ramach „Sceny letniej”:

22 czerwca

W kręgu baśni i legend – Park na Gołębiowie

29 czerwca

Żyj zdrowo. Żyj naturalnie. Ciesz się życiem – Park na Południu

kat

Tags

Dodaj komentarz