Powrót Muminków

30 listopada 2006

"Muminki" - ukochana bajka wielu już roczników dzieci wraca. Tym razem na scenę radomskiego Teatru Powszechnego. Premiera w niedzielę o godz. 17 na dużej scenie.

Rreżyserka sama bardzo lubi Muminki Spektakl reżyseruje Karolina Szymczyk-Majchrzak dla której "Muminki" również są prawie kultowe. - Nie robiłam przedstawień dla dzieci, ale sądzę, ze to wyjątkowa okazja, choćby ze względu na muzykę towarzyszą inscenizacji. Piękne piosenki są bowiem dziełem Tadeusza Woźniaka. Na dodatek, co rzadko się w takich sytuacjach zdarza, mają bardzo mądre teksty autorstwa Bogdana Chorążuka.

Spektakl opowiada dzieje gromadki o okrągłych kształtach z morskiego wybrzeża, która uciekając przed powodzią trafia do opuszczonego domu. Okazuje się, że jest on teatrem zamieszkałym przez tajemniczą postać - Emmę. To ona wprowadzi Muminki w fascynujący świat sztuki.

Warto zwrócić uwagę na kostiumy - aktorzy wystąpią tu w "prawdziwych" muminkowych strojach - tak bowiem zażyczyli sobie twórcy oryginału, do których należą prawa autorskie.

Po spektaklu na najmłodszych widzów będzie czekać wiele mikołajowych atrakcji. Już w foyer malych widzów przywita Mikołaj wraz ze Śnieżynkami. Po spektaklu zaś (także po każdym innym  z Muminków przedstawieniu "Muminków") dzieci zdecydują, który z Muminków jest najzabawniejszy, a króty najsmutniejszy. Mikołaj, Diabeł i Anioł nagrodzą upominkami dzieci za udział w konkursie. Spektaklom będzie towarzyszyć także "skrzynia pełna niespodzianek. Dzieci będą losowały kupony ze skrzyni, a nagrodami będą m.in. dyplom z Muminkiem, książki, maskotki i słodycze. Będzie także można obejrzeć wystawę kostiumów, rekwizytów i elementów scenografii z przedstawień dla dzieci, Mikołaj będzie też miał dla małych widzów paczki.