• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Pracują Wodociągi Miejskie. Zmiana organizacji ruchu na odcinku Podwalnej

14 sierpnia 2019

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z planowanymi pracami wodociągowymi uległa zmianie organizacja ruchu kołowego na odcinku ulicy Podwalnej pomiędzy Narutowicza i Tochtermana.

 

roboty_drogowe

 

Prace wodociągowe będą tam prowadzone w kilku etapach. Najpierw zostanie rozkopana wschodnia połowa jezdni. Potem roboty przeniosą się na krótkie odcinki zachodniej połowy jezdni. Niezależnie od tego przez cały czas trwania inwestycji będzie tam obowiązywała jednakowa organizacja ruchu kołowego. Pojazdy będą mogły poruszać się jednym pasem jezdni (dostępnym podczas danego etapu zadania) – wyłącznie od ulicy Tochtermana w kierunku ulicy Narutowicza.

Zostaną wyznaczone objazdy w kierunku dalszego odcinka ulicy Podwalnej: w kierunku wschodnim ulicami Narutowicza, Traugutta, Tochtermana i Podwalną; w kierunku zachodnim ulicami Narutowicza, Limanowskiego, Wałową i Podwalną.

Ze względu na zmianę organizacji ruchu kołowego do odwołania będzie zawieszona możliwość skręcania rowerów w lewo z ulicy Podwalnej w Narutowicza. Dla wszystkich pojazdów będzie tam wówczas obowiązywał nakaz jazdy w prawo.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę! Inwestorem robót na Podwalnej jest spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Tags

Dodaj komentarz