• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Projekt multimodalny. Przybędzie biletomatów i tablic informacyjnych

22 marca 2019

10 nowych biletomatów oraz 20 tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej pojawi się przy radomskich przystankach. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił kolejny przetarg w ramach projektu multimodalnego. Na oferty czeka do 25 kwietnia.

 

3021016biletomat

 

Biletomaty mają stanąć m.in. na pętli na Zamłyniu, na Gołębiowie i przy ul. Warszawskiej. Elektroniczne tablice zawisną również przy przystankach, z których często korzystają pasażerowie, np. na Wernera, Grzecznarowskiego czy Reja.

Jest to już trzeci z przetargów w ramach projektu multimodalnego. MZDiK czeka już na oferty w przetargach na zakup autobusów elektrycznych wraz z ładowarkami oraz na zakup wiat i słupków przystankowych. Kolejne zamówienia będą dotyczyły budowy dróg dla rowerów oraz przebudowy parkingu wielopoziomowego przy ulicy Kelles-Krauza.

Projekt multimodalny jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Łączna wartość projektu to około 71 mln zł, a unijne dofinansowanie wynosi ponad 56 mln zł.

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz