• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Prowadzili z promilami. Jeden uderzył w słup oświetleniowy, drugi w ogrodzenie

12 marca 2018

Radomscy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali kilku kierowców, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich to sprawcy kolizji.

 

SAM_2968

 

M.in. w piątek na ul. Posłów Greckich funkcjonariusze z trzeciego komisariatu zatrzymali do kontroli  opla, którym kierował 43-latek. Miał on około 1,5 prom. alkoholu w organizmie. Natomiast w sobotę policjanci ze Skaryszewa zatrzymali w miejscowości Kłonów kierowcę renault, który miał 3 prom. alkoholu w organizmie.

– Podczas weekendu odnotowaliśmy także dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych kierowców. Do pierwszej doszło w niedzielę około godz. 9 na ul. Mieszka I. 38-latek kierując mazdą stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy. Kierowca miał ok. 0,5 prom. alkoholu w organizmie. Natomiast przed godz. 23 w okolicy ul. Daszyńskiego kierowca bmw uderzył w ogrodzenie posesji. 29-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie – wylicza Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu. Przypomina, że nietrzeźwi kierowcy są zagrożeniem na drogach. – Wszystkim przypominamy, że jadąc na podwójnym gazie ryzykują nie tylko utratą prawa jazy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać po spożyciu alkoholu do żadnego pojazdu. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii – ostrzegają policjanci.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz