• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Przejdzie korowód studentów. W centrum będą utrudnienia w ruchu

16 maja 2018

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z korowodem z okazji Wiosny Studenckiej, w czwartek, 17 maja, w godz. około 13-15 wystąpią utrudnienia w ruchu i komunikacji miejskiej między osiedlem Akademickim i Śródmieściem.

 

DSC_0765

 

Korowód rozpocznie się o godz. 13 na osiedlu Akademickim w okolicach hotelu asystenckiego i akademików. Trasa przemarszu będzie przebiegała ulicami: Akademicką, Chrobrego, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Żeromskiego, Malczewskiego, Warszawską, Kusocińskiego, Chrobrego i Mierzejewskiego (do placu na końcu ulicy – obok hali sportowej).

Organizatorem korowodu jest Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego.

MZDiK apeluje do kierowców o omijanie w miarę możliwości wyżej wymienionych ulic w podanych godzinach. Z powodu przemarszu mogą również wystąpić opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich (dotyczy to wszystkich linii oprócz 2, 14, 20 i 25). Uwaga! Największe odstępstwa (nawet kilkunastominutowe) mogą wystąpić po godz. 13 na liniach jadących w kierunku centrum miasta z osiedla Akademickiego (7, 11, 13, 21, 23 i 24), a także z osiedla XV-lecia (3, 6 i 16).

 

Tags

Dodaj komentarz