• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Przetarg na budowę drugiego odcinka trasy N-S znowu przedłużony. Duże zainteresowanie

18 lipca 2019

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji trzeci raz przedłużył termin składania ofert na budowę drugiego odcinka trasy N-S łączącego obwodnicę południową z rondem na ulicy Młodzianowskiej.

Pierwszym odcinkiem możemy już jeździć

Śródmiejskim odcinkiem trasy możemy już jeździć

Przyczyną przedłużenia terminu składania ofert jest duże zainteresowanie firm, które zadały około dwustu pytań dotyczących przetargu. – Zdecydowaliśmy się na kilkudniowe przesunięcie, kolejny termin będzie już ostateczny – zapewnia Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Termin składania ofert upływa w poniedziałek, 22 lipca. To trzecie podejście – najpierw otwarcie ofert zaplanowane było na koniec maja, następnie na koniec czerwca i połowę lipca.

Nowy odcinek trasy połączy ulicę Czarnoleską z Żakowicką i będzie miał 1,5 km długości. Szerokość drogi to 7 m. Znajdować się na niej będą dwa pasy ruchu, po jednym w każdą stronę. Zakres planowanych prac jest rozległy. Obejmuje on wykonanie oświetlenia, kanalizacji, odwodnienia oraz zjazdów. W kilku miejscach powstanie nowa sygnalizacja świetlna. Trasa N-S będzie się łączyła z ulicą Żakowicką w pobliżu węzła na ul. Młodzianowskiej. U zbiegu trasy z Wjazdową powstanie natomiast dwupasmowe rondo.

Przypomnijmy: pierwszym, śródmiejskim odcinkiem trasy od ronda Mikołajczyka do Żeromskiego kierowcy mogą już jeździć; wjazd na wiadukty będzie tu możliwy z końcem października.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz