• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Przygoda z wolontariatem. Radom jest w tej dziedzinie liderem

6 grudnia 2017

Maja Laskowska z tytułem Wolontariusza Roku. Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Radomiu angażuje się m.in. w pracę Stowarzyszenia Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa „Opatrzność”. Jest też liderką w Arce.

 

IMG_9160

 

Podziękowania, gratulacje i nagrody Maja i jej koledzy działający społecznie na rzecz innych, otrzymali podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu.

– Radom jest absolutnym liderem, jeśli chodzi o działalność organizacji pozarządowych i nasze miasto jest pokazywane jako przykład bardzo dobrej działalności wolontariatu. Nie byłaby ona oczywiście tak piękna, gdyby nie Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka”. Wszystkim, którzy bezinteresownie niosą pomoc innym serdecznie dziękuję – mówił prezydent Radosław Witkowski.

– Swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęłam w trzeciej klasie gimnazjum.Wtedy zaczęłam uczęszczać na spotkania Stowarzyszenia Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa „Opatrzność”. Tam pomagałam niepełnosprawnym w występach na scenie. Teraz działam także w wolontariacie przy Amfiteatrze. Tam także pomagam niepełnosprawnym. Jestem również liderką w klubie w Arce i prowadzę spotkania dla wolontariuszy – mówiła Maja tuż po odebraniu wyróżnienia.

Podczas gali nagrodzono także najlepsze szkolne kluby wolontariatu. Tytuły Klubów Roku trafiły do dawnego PG nr 10 oraz PSP nr 6.

Obecnie w Radomiu i regionie działa kilkadziesiąt szkolnych klubów wolontariatu zrzeszonych w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka. Skupiają one ok. 1300 dzieci i młodzieży. Wolontariusze opiekują się osobami starszymi i niepełnosprawnymi, pomagają rówieśnikom w nauce oraz uczestniczą w organizacji szeregu imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.

kat, bdb

Fot. UM Radom

Tags

Dodaj komentarz