Wieści z osiedli

Port Lotniczy Warszawa-Radom podał cennik pozostawiania samochodu na parkingach pod terminalem. Teraz parkowanie jest za darmo, ale od 15 maja, zgodnie z zapowiedziami, będą obowiązywać opłaty. Do dyspozycji jest ponad 600 miejsc.

Zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, w którym zginęła Lucyna Wiśniewska, była posłanka i dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, usłyszał 59-letni mieszkaniec Opatowa. Mężczyźnie, który nie przyznaje się do winy, grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Zakończyła się budowa placu zabaw i siłowni pod chmurką na osiedlu XV-lecia, pomiędzy blokami Chrobrego 28, Miła 27, Miła 25. To jedna z kilku tego typu inwestycji, jakie znalazły się w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Prace kosztowały 220 tysięcy złotych.

Nowa świetlica opiekuńczo-specjalistyczna powstanie przy kościele farnym dzięki unijnym funduszom, które miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Projekt będzie realizowany we współpracy z parafią św. Jana Chrzciciela.

Jest szansa na pozyskanie unijnych funduszy na wymianę pieców węglowych w Radomiu. Gmina będzie się o nie starała, ale mieszkańcy muszą mieć świadomość, że to program inny, bardziej skomplikowany niż poprzednie. Przede wszystkim trzeba będzie wyłożyć część własnych pieniędzy.

Zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym trzem urzędnikom samorządowym z Radomia przedstawiła Prokuratura Regionalna w Lublinie. Mieli oni brać łapówki za ustawianie przetargów i wpływanie na zatrudnianie określonych osób. Sprawa dotyczy lat 2011 – 2014.

MZDiK „zawiesza” do odwołania tzw. ciepły guzik w autobusach komunikacji miejskiej, które nie posiadają klimatyzacji. Dlaczego? Bo trzeba zapewnić odpowiednią temperaturę wewnątrz tych pojazdów. W pozostałych autobusach system będzie działał tak jak dotychczas.

Strażnik miejski w drodze do pracy zatrzymał kierowcę, który jechał fiatem „wężykiem”. Jak się potem okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a ponadto nie posiadał prawa jazdy.

560 miejsc zabrakło w przedszkolach dla trzylatków. Miasto zapewnia, że szykuje dodatkowe, ale dla wszystkich zainteresowanych na pewno ich nie wystarczy. Elektroniczny nabór do publicznych placówek zakończył się w miniony piątek.

Dziś w Sądzie Rejonowym w Radomiu rozpoczął się proces dwudziestu kibiców Legii oskarżonych o to, że zaatakowali policjantów i osoby postronne, kiedy szli na mecz na stadionie Polonii. Wśród oskarżonych jest nieformalny przywódca fanów warszawskiego klubu „Staruch” i jedna kobieta.