• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomianie popierają strajk nauczycieli. Politycy dostali świadectwa z czarnym paskiem

13 kwietnia 2019

Spora grupa radomian przyszła w sobotni wieczór na plac Corazziego, by wyrazić swoje poparcie dla strajkujących nauczycieli. Uczestnicy wiecu mieli ze sobą „świadectwa” z czarnym paskiem wystawione politykom Nie uzyskali oni promocji „do dalszego piastowania stanowiska”.

 

56749085_2209376819279778_178809641835167744_o

 

Świadectwa wystawiono minister edukacji Annie Zalewskiej i marszałkowi senatu Stanisławowi Karczewskiemu. – Zachowanie: karygodne, etyka: brak, język polski: wyłącznie obraźliwy, języki obce: wyłącznie obce, historia: wygodna dla PiS, matematyka: 500 zł dla krowy , zero dla nauczyciela, geografia: tylko San Escobar, a wiedza o społeczeństwie: niedostateczna – wymieniał jeden z prowadzących manifestację, Marcin Dąbrowski, szef radomskiego SLD. Odpowiedziały mu brawa i okrzyki zgromadzonych. – Rząd spróbuje nauczycieli przetrzymać i oszukać tak jak inne grupy społeczne, ale wy się nie dajcie, my będziemy z wami – deklarował

Głos zabrała także uczennica II klasy LO im. Jana Kochanowskiego Julka Trojanowska. – Przyszliśmy tu po to, by pokazać nauczycielom, że to, co robią, że mamy dla nauczycieli ogromny szacunek ma sens. Jesteśmy dumni, że mają taką odwagę – mówiła. – „każde pokolenie ma własny czas, każde pokolenie chce zmienić świat” – cytowała słowa znanej piosenki. – Stwórzmy takie podstawy programowe, dzięki którym będziemy się uczyli praktycznych rzeczy – zachęcała uczennica „Kochanowskiego”.

– O co walczymy? – pytał kolejny mówca Janusz Cichy. – To strajk o dobro edukacji, o przyszłość naszej szkoły. Posłuchajcie piosenek strajkowych, tam jest o tym wszystkim, co nas boli – odpowiadał. Zaprzeczał, że nauczyciele opuścili uczniów w czasie egzaminów. – My ich do tych egzaminów przygotowaliśmy, a to rząd nie pozwolił w ciszy i spokoju ich przeprowadzić – zapewniał. Dziękował – a w raz z nim uczestnicy wiecu – kolegom z ZNP, a także  z „Solidarności”. – Oni są z nami, mimo, że wodzowie ich zdradzili – zapewniał. Słowa podziękowań skierował również w stronę dyrektorów,  katechetów i „tych, którzy przeprowadzili egzaminy”. – Dziękuję także uczniom, rodzicom za cierpliwość i wytrwałość, bo nie wiemy, kiedy ten strajk się skończy. Nie dajmy się podzielić – apelował Cichy.

Uczestnicy wiecu przeszli deptakiem na Rynek, gdzie na drzwiach tzw. kamienicy poselskiej, gdzie mieszczą się biura parlamentarzystów PiS, zawiesili „świadectwa” dla polityków.

bdb

Fot. Radomianie dla Demokracji

Tags

Dodaj komentarz