• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomianka wydała druga książkę. Jej akcja dzieje się w Kozienicach

4 grudnia 2018

Miejska Biblioteka Publiczna i Wydawnictwo Skarabeusz zapraszają dzisiaj, 4 grudnia, o godz. 17.30 na spotkanie z Eweliną Matuszkiewicz, autorką książki „Noc komety”, której akcja dzieje się w Kozienicach. To już kolejna po „Białym latawcu” książka pochodzącej z Radomia pisarki.

 

Ewelina Matuszkiewicz

Ewelina Matuszkiewicz

 

Prowadzącym spotkanie będzie blogerka książkowa, Basia Łopuszyńska, autorka bloga żyje-bo-czytam.blogspot.com, również radomianka.

O książce

Czy istnieje uniwersalna recepta na udany związek? Czy warto wszystko poświęcić dla rodziny? Czy realizację marzeń można odłożyć na później?

W grudniowe popołudnie zdesperowana kobieta porzuca dotychczasowe życie, aby odnaleźć męża, który kilka lat wcześniej wyemigrował w poszukiwaniu lepszej pracy. Jej decyzja budzi wiele emocji wśród mieszkańców miasteczka, a skromny pawilon, w którym prowadziła drogerię, czeka na nowego najemcę.

Wśród chętnych jest Ewa, która realizuje się zawodowo, a dzięki wsparciu męża Adama, nawet po urodzeniu bliźniaków nie zwolniła tempa. Teraz ma apetyt na kolejny krok, tylko czy jej ambitne plany idą w parze z pragnieniami męża?

 O autorce

Przez wiele lat jej wielką idolką była Amelia Earhart. Kiedy jednak swój jedyny skok

z paralotnią o mało nie przypłaciła życiem, postanowiła znaleźć sobie bardziej bezpieczne pasje. Zbiera zdjęcia błękitnych kamienic w miastach, które zwiedziła, książki o tematyce botanicznej oraz filiżanki do espresso. Niezależnie od pogody raz w roku musi zobaczyć polskie morze.

Urodzona w Radomiu, kozieniczanka w sercu. Od lat zbiera historie rodzinne i zapisuje je dla swoich dzieci, niektóre z nich zainspirowały ją do napisania tej książki. Mieszka w Warszawie z rodziną, dzieląc czas pomiędzy pracę zawodową, dom i ogród, czytanie oraz pisanie. Czyta nałogowo, szczególnie ceni twórczość Andrei Camilleriego, Alice Munroe i Sue Townsend.

Tags

Dodaj komentarz