• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomski Festiwal Jazzowy. W Łaźni zagra Artur Dutkiewicz Trio

19 października 2018

Łaźnia zaprasza dzisiaj, 19 października, o godz. 18 w ramach 17. Radomskiego Festiwalu Jazzowego na koncert Artur Dutkiewicz Trio „Traveller”. To jeden z najlepszych polskich zespołów jazzowych z wyrazistym i rozpoznawalnym stylem.

 

Artur Dutkiewicz

Artur Dutkiewicz

 

Michał Barański – kontrabas i Łukasz Żyta – perkusja to znakomici muzycy, z którymi pianista koncertuje na całym świecie, m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Chinach, Indonezji, Niemczech, Rosji, Włoszech, Turcji, Kanadzie.

Wybitny polski pianista jazzowy nazywany bywa „ambasadorem jazzu”. Jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. Wystąpił często kilkukrotnie w ponad 60 krajach świata; od USA przez Europę po Chiny, Australię i Nową Zelandię. Promuje kulturę polską za granicą, podkreślając swoje korzenie. Pochodzi z Pińczowa (woj. świętokrzyskie), jest honorowym obywatelem tego miasta. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie kompozycji i aranżacji w 1982 r. Laureat wieli konkursów, Współpracował ze znakomitymi muzykami.

Wstęp na koncert jest wolny.

Tags

Dodaj komentarz